Cesta na měsíc.

18. dubna 2012 v 18:01 |  Michael.
Michael zřejmě mluví do záznamníku:
Uri Gellere, tady Michael Jackson. Rád bych uskutečnil ten výlet na Měsíc, chtěl bych být první z popového světa, kdo tam bude. Slyšel jsem, že N' Sync a ostatní by tam rádi letěli, já bych chtěl být první prosím, a až přijedu do Británie, vymyslel jsem ještě jednu skvělou věc. Miluju Tě. Ahoj.
Uri Geller o cestě na Měsíc
Michael byl prý posedlý tím, aby nějak předčil své kolegy z branže. Proto uvažoval hodně nad tím, že by zatancoval svůj slavný moonwalk právě na měsíci.
Plány se začaly hroutit, když byl MJ obviněn z obtěžování dětí. Tohle uvrhlo zpěváka do depresí, MJ začal být závislý na lécích, což znamenalo, že už nebyl zcela zdravotně fit pro takovou cestu.
Uri Geller, blízký přítel MJ, odhaluje: MJ byl vždy fascinován vesmírem a posmrtným životem. Proto věřil, že jednou vesmír určitě uvidí, pokud se mu to nepodaří teď, tak po smrti určitě.
"Chtěl tak moc být první popovou hvězdou, která to dokáže. Musel být první," říká Geller.
"Věděl, že nebude jen tím, který tvoří historii, chtěl udělat něco, co otřese celou společností. Dokážete si představit Michaela, jak tančí na Měsíci svůj moonwalk? Bylo neuvěřitelné, jak byl tou představou pohlcen."
"Samozřejmě, nebylo to vše, na co myslel. Nezapomínal na to, že chce být také skvělým tátou, proto tu bylo strašně moc věcí, které chtěl zvládnout."
"Nicméně, to, čím vším si musel projít a přesto dokázal pomoci tolika lidem, dětem, kterým plnil jejich sny. Tahle cesta se zdála být jakýmsi zadostiučiněním. Byl to sen, o který se se mnou dělil. Chtěl to udržet v tajnosti, protože to bylo ještě moc daleko."
"Hodně jsme se bavili o všech těch věcech týkajících se vesmíru, o tom, co se děje ve Star Wars či Matrixu. Michael tím byl strašně nadšen. Vždy mi povídal o tom, jak je to fascinující, co všechno člověk zvládne, čeho je schopen."
"Michael věřil v nemožné, proto tomu věřili i jeho fanoušci, a také já."
"Popravdě, chvíli mi to trvalo, než jsem tomu všemu uvěřil. Ale když začaly chodit emaily od Martina Coeffolettiho, uvědomil jsem si, že to není až tak nemožné."
"Michael o tom začal mluvit pokaždé, když mi volal. Jako zrovna na tom vzkazu, který jsem poskytl. Bylo tak naivní a přesto reálné. Michael tomu věřil a já vím, že pokud se on o něco zajímal, peníze nebyly žádnou překážkou."
"Mluvíme tu o několika miliardách dolarů. Ale co je to například pro Pepsi, General Motors nebo General Electric nebo mnoho dalších, kteří by dali nevím co, aby měl Michael na svém skafandru jejich logo. Dali by vše, aby ho mohli sponzorovat."
"Jednou mi také řekl, že je absolutně na tuhle cestu připraven. Že by se dostal v mžiku do kondice, kdyby mu řekli."
"Můj přítel, Edgar Mitchell, šestý muž, který se dostal na Měsíc, mi mnohokrát vyprávěl, jak je těžké dostat se do kondice, aby člověk mohl na Měsíc. Řekl jsem tohle Michaelovi, jestli by byl tedy schopný do toho jít a on mi povídá, děláš si legraci? Připravit se na vystoupení mi zabere víc času a sil než tohle."
"Byl ochoten obětovat vše, aby si splnil svůj sen."
Michaelovy zdi v ložnici byly vždy polepené plakáty se Star Wars. V roce 2003 se měl sejít s Martinem Coeffolettim, aby dokončili plány. Pak ale přišla obvinění a i když byl MJ v roce 2005 zproštěn viny ve všech bodech, byl už vším tak unavený, že už nikdy víc nemluvil o cestě na Měsíc.
"Ten soud absolutně zhatil všechny jeho sny. Všichni víme, jaké trauma si Michael z toho procesu odnesl. To je vše, co mohu říct."
Michael pak prý našel útěchu v rozhovorech o posmrtném životě, které spolu vedli.
"Nechci zacházet do podrobností o tom, co jsme si všechno řekli. Jen chci říct, že Michael byl velmi otevřený člověk, který věřil tomu, že se ve vesmíru může stát všechno. Mluvili jsme o posmrtném životě, o Einsteinově teorii relativity, která říká, že vše, co je ve vesmíru, je tvořeno energií, která nemůže být zničena. Pak mi povídá, Uri, to ale znamená, že naše duše, ta nemůže být nikdy zničena. Věřil v život v jiné dimenzi."
"Věřím, že teď Michael vysedává někde s dalšími skvělými hudebníky, jako jsou Sinatra, Lennon či Elvis."
"Věřím, že jeho duch, jeho energie je tu stále a že si přes to splní svůj sen a dostane se na Měsíc."
Martin Coeffoletti, který byl připraven doprovázet MJ na cestu, vypráví, jaký byl původní plán. Cesta byla rozdělena na tři části, MJ měl nejdříve dorazit na vesmírnou stanici, pak by byl vzat na cestu kolem Měsíce. Nakonec měl být vypuštěn na Měsíc v nějaké schránce, ve které měl předvést moonwalk. MJ kostým měl být kožený a nechyběla by samozřejmě ani třpytivá rukavice.
"Tu cestu měli podniknout tři lidé - jeden ruský kosmonaut a dva pasažéři. Spolupracovali jsme s Rusy, protože jsme si mysleli, že to půjde mnohem rychleji. Bývali bychom potřebovali nový hardware, který by mu umožnil bezpečnější přistání. Ale jestli byl někdo schopen sehnat peníze, ať již přes sponzory nebo své koncerty, byl to Michael. Zavolejte do Kremlu a řekněte, že se Michael chystá na Měsíc, a oni vám zavolají zpátky.
Nicméně, Coeffoletti také přiznává, že viděl MJ zdravotní stav po procesu v roce 2005. "Musíte být vážně v bezvadné formě, abyste to zvládli. Nelze pomýšlet na to, že by vás pustili, kdybyste nebyl. Není povoleno tam brát jakékoli léky jakýmkoli způsobem. Nesmíte být na ničem závislý."
Zase další úžasné a originální plány a ty nesmyslné lži tohle všechno zničili....Snad se to Michaelovi alespoň teď splnilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama