Dave Dave, Michaelův opravdový přítel.

16. dubna 2012 v 13:58 |  Michael.
Roku 1983, když bylo Davovi 6 let, jeho vlastní otec ho při spánku polil benzínem a zapálil. Přežil, ale až na 90ti % těla měl popáleniny třetího stupně.

(Tady v tom videu vystupuje i Miko Brando, syn Marlona Branda. Marlon i Miko byli Michaelovi dobří přátelé. Miko mj. uhasil oheň na Michaelově hlavě vlastníma rukama při natáčení reklamy na Pepsi roku 1984.
Larry King: Vítam zde Miko Brando, který je tu s námi téměř každý večer po nečekaném úmrtí Michaela Jacksona a který byl jeho dlouholetý přítel a zúčastnil se soukromého pohřbu. Je tu také Dave Dave, ano, to je jeho jméno. Dříve to byl David Rothenburg(?). Byl popálen ohněm v roce 1983 a když vidíte jeho jizvy, je vám jasné, že to byly těžké popáleniny. Michael Jackson byl jeho přítel a zaplatil za jeho nesčetné operace. Dave Dave se také zúčastnil pohřbu. Proč Dave Dave?

Dave: No, abych osvobodil sám sebe od svého otce a jeho kriminální činnosti.

Larry King: On způsobil ten oheň?

Dave: Ano. Je to kriminálník. On způsobil tohle všechno. Abych se osvobodil od jeho jména a jeho odkazu, rozhodl jsem se stát svojí vlastní osobou skrze změnu svého jména.

Larry King: Dozvíme se, jak Vám Michael pomohl, ale teď, Miko, je to typický Michaelův příběh pomáhat takto lidem?

Miko: Přesně tak. Když se doslechl o příbězích lidí, kteří potřebovali pomoc, prostě jim pomohl. My jsme se spolu dívávali na zprávy, posílal těm lidé košíky a u nich zprávu "uzdravte se" nebo co bylo v tom konrétním případě zapotřebí. On miloval pomáhat lidem.

Larry King: Jak se dozvěděl o Vás, Dave?

Dave: Dozvěděl se o mě, zkontaktoval mě a chtěl se se mnou seznámit.

Larry King: Jak starý jste byl v té době?
Dave: Bylo mi sedm let.

Larry King: Byl jste v nemocnici?

David: Ne, v tu dobu jsem nebyl v nemocnici. Zotavoval jsem se po jedné operaci.

Larry King: A co pro Vás udělal?

Dave: Především se se mnou zpřátelil. Vzal mě do svého života, což je normálně velmi neobvyklé. Otevřel náruč a očekával, že budu jeho dobrým přítelem a během těch let mě vlastně nikdy neopustil.

Larry King: Věřím, že muselo být příšerné nést jeho tělo do Forest Lawn, i když to vypadá jako překrásné místo, že Miko?

Miko: Je opravdu krásné.

Larry King: Byl jste překvapený, Dave, když Vás Michael zkontaktoval, když Vám bylo sedm?

Dave: Je to velmi zajímavý příběh, Larry. Navštívit jeho dům bylo neskutečné. Celé to bylo drženo v tajnosti mojí matkou. Vždy jsem byl jeho obdivovatel, ale ne fanoušek. Jeho hudbu jsem měl ale rád. Moje matka mě jednou překvapila - prostě mě vzala do Neverlandu. Vešel jsem dovnitř a všechno tam bylo jako ve snu. Pamatuju si, že jsem si sednul k mým oblíbeným videohrám. Moje oblíbená videohra byla Pollposition. Hrál jsem tedy Pollposition a najenou jsem ucítil, že mi někdo zaklepal na rameno. Otočil jsem se. A tam byl Michael. A víš co, Larry? V tem moment jsme se obejmuli a toto objetí neskončiklo během našeho dlouholetého přátelství.

Larry King: Dave, co o něm nevíme a přitom bychom měli vědět?

Dave: Co by si lidé měli uvědomi je, že Michael byl lidské stvoření. Myslím, že během let byl poznamenán médii, a věřím, že to bylo ... že to pro něj bylo skutečně ... nápomocné, když byl někdo kolem něj. Michael byl skvělý člověk. Nikdy neublížil jediné duši. A jsem šťastný, že jsem mu mohl být po celá ta léta přítelem. Byli jsme opravdu oddaní přátelé.

Larry King: Miko, jak vysvětlíte co Michael udělal pro Davea?

Miko: On takový byl. Milující, starostlivý. Miloval Davea od prvního dne, kdy se setkali. Ode dne, kdy se stali přáteli. Michael mu po ty celé roky pomáhal. To byl celý Michael. On miloval lidi. A všichni ho teď budou postrádat.

Larry King: Platil všechny Vaše léky?

Dave: Vlastně neplatil mé léky. Moje matka měla v té době skvělé pojištění. Michael mi nabídl ohromnou emocionální podporu. Byl tam pro mě vždy, když jsem s ním potřeboval mluvit. Otevřel mi Neverland jako prostředek jak se dostat pryč z toho všeho. Byl mi otcem, kterého jsem nikdy neměl.
Reportér: Jeho jizvy jsou odrazem noční můry, kterou si musel prožít. V šesti letech David Rothenburg(?) vypadal takto (viz foto na videu). Poté byl úmyslně zapálen svým otcem v tomto hotelovém pokoji když spal (viz foto na videu). Jeho příběh zasáhl miliony lidí po celém světě, včetně Michaela Jacksona, který Davea zkontaktoval.

Dave: Poprvé jsme se setkali v domě jeho matky. Je to úžasný zážitek. Zaklepal mi na rameno. Otočil jsem se a tam byl Michael. Náš vztah začal obejmutím. Obejmutím, které během let nikdy neskončilo.

Reportér: Dave říká, že během dalších 25 let jeho vztah s Michaelem Jacksonem rostl. Společně absolvoval výlety s Jacksonovou rodinou, včetně výletů do Neverlandu.

Dave: Michael Jackson byl pro mě jako otec. Dal mi spoustu rad, vzal mě za ruku a ukázal mi spoustu věcí toho světa. Byl pro mě velká emotivní podpora.

Reportér: Nyní žije David v Utahu a změnil si jméno na Dave Dave.

Dave: Chtěl jsem osvobodi sám sebe od svého otce a jeho kriminální činnosti. Je to kriminálník. Abych se osvobodil od jeho jména a jeho odkazu, rozhodl jsem se stát svojí vlastní osobou skrze změnu svého jména.

Reportér: Během cesty na pohřeb si David napsal poznámky, co na obřadu řekne.

Dave: Ztratil jsem člověka mého života. Díky němu jsem získal spoustu znalostí a zkušeností.
Michael byl pro něj určitě velkou oporou....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hanylen hanylen | 16. dubna 2012 v 21:33 | Reagovat

Nemůžu jinak, než napsat s dojetím, že tohle je úžasný článek. Tolik ještě o Michaelovi nevíme a budeme se dovídat, co všechno byl ochotný udělat pro někoho, kdo potřeboval pomoc nebo trpěl. A kolik je naopak ve světě lidí, kteří dokáží tak strašně ublížit.
A Michael i Miko byli skvělí kamarádi, dobře, že takové měl.

2 KláriMike KláriMike | Web | 17. dubna 2012 v 11:59 | Reagovat

Je škoda,proč se takové články a zážitky nepíšou do novin.Jak tak znám některé lidi,raději si koupí špatné zprávy,které jsou většinou jedna velká lež.Kdyby tak takové články psali třeba do Blesku.Určitě by si Michael našel spoustu dalších fanoušků a lidem by konečně došlo,že špatné věci o Mikovi,byla jedna velká lež...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama