You are king of pop,I am king of mob.

17. dubna 2012 v 13:43 |  Michael.
Už mnohokrát jste se mohli setkat s vyprávěním kuchařů(Kai Chase a dalších i českých) jak vařili Michaelovi.Na jednom z webu:http://blog.port62.cz/2-ze-zivota-sefkuchare-setkani-s-michaelem-jacksonem/ jsem našla vyprávění šéfkuchaře když vařil pro Michaela,který byl v tu dobu v Praze.


Setkání králů

Mému kuchařskému povolání jsem vděčný za to, že jsem se podíval do zajímavých zemí, poznal zajímavé lidi a setkal se se světovými celebritami, které bych asi jen tak nikde nepotkal. Sigourney Weaver, Toma Cruise, Silvestra Stallona, Bruna Cremera, Phila Collinse, Bona, Kiss, Shagyho a další známé tváře jsem mohl osobně poznat a musím říci, že opravdu platí, čím větší a hlavně talentovanější hvězda, tím skromnější a příjemnější člověk, což se o těch českých "celebritách" nedá mnohdy říci.
Ovšem ten největší zážitek mám ze setkání s Michaelem Jacksonem, který přijel do prahy odstartovat své světové turné Hi-story. V té době jsem pracoval v hotelu, kde byl Michael Jackson ubytovaný i s celým doprovodem managerů, tanečníků a hudebníků. Když bylo oficiálně oznámeno, že M.J. přijede do Prahy a bude bydlet v našem hotelu, bujelo v nás napětí, co nás s návštěvou takovéto celebrity vlastně čeká. Brzy začaly přicházet požadavky a nařízení jak, co, kdy a kde se má odehrávat při návštěvě pana Jacksona.
Pro nás kuchaře přišla zpráva, že s M.J. přijede jeho osobní kuchařka, která má pověst neúprosné dámy, která bedlivě dbá na čistotu kuchyně, ve které připravuje pro M.J. jídlo, a s bílou rukavičkou obchází a kontroluje čistotu. Už tak naklizenou kuchyň jsme tedy začali týden před příjezdem M.J. leštit a pucovat a shánět požadované suroviny. V onen den byl hotel obehnán plotem, za kterým byl dav ječících fanoušků. Ti, když viděli jak security pouští nás zaměstnance za plot, na nás začali pokřikovat, ať je vezmeme s sebou. Řádně ponaučeni o tom co máme dělat, například kdyby dav fanoušků vnikl do hotelu, jsme čekali na návštěvu krále popu a sním i jeho osobní kuchařky.
Samotný příjezd jsme si samozřejmě nenechali ujít, ovšem po návratu do kuchyně na nás čekalo překvapení. V černých legínách, černém tričku, černé basebolové čepici, s batohem a patřičně velkou americkou žvejkačkou v ústech tam stála slečna, která vypadala jako zbloudilá americká turistka. "Ahoj, jak se máte? Já jsem kuchařka od M.J. a budu mu tady vařit. Ukážete mi kde? Tady? Super, díky," tak se představila obávaná kuchařka M.J.. Musím říci, že nás všechny opravdu nadchla a zejména její kuchařský úbor, který byl překvapivě také černý, a na zástěře a čepici měla nakreslené mrkvičky, okurky, cibulky atd.
Vaření pro M.J. bylo velice zvláštní, spousta energetických tyčinek, kakao, kuře, různá rizota a hlavně chilli papričky, které musely být ty nejpálivější. Po příjezdu se M.J. odebral do pokoje a nám bylo řečeno, že se určitě nikde neobjeví. Rozruch kolem návštěvy se pomalu uklidňoval, když tu se náhle z restaurace vyřítil číšník a zcela nesouvisle jen opakoval, je tady, on přišel, on tam je! Netrvalo to snad ani vteřinu a nás asi pět kuchařů zamířilo do restaurace, kde nás hned za dveřmi překvapil sám M.J., který si se dvěma dětmi prohlížel akvárium s humry.
,,Hi," až dětsky a plaše ale s úsměvem nás pozdravil samotný Michael. Rozpačitě čekal, co se bude dít dál, ale to my také. Po chvilce nás znova každého pozdravil, zamával pravicí a odešel ke stolu. Dal si kuřecí prsíčko se zeleninou a bramborovým pyré, ochotně ale opět hrozně plaše se vyfotil s obsluhou a odešel. Zajímavé bylo také pozorovat tým managerů kolem M.J., kdy u kulatého stolu sedělo asi deset lidí a plánovalo minutu po minutě, kde M.J. bude a s kým bude mluvit.
Tour manager nám vždy hlásil, kdy M.J přijde a jak se mu v Praze líbí, samozřejmě se všech ptal, zda jdou na koncert. Na té velkolepé akci nás asi všechny, co jsme se s králem popu osobně setkali, napadla myšlenka, jestli ten energetický člověk, který právě předvádí perfektní a nevídanou show, je ten plachý člověk, který nás zdravil a nesměle nám podával ruku. Po koncertě jsem se vrátil do hotelu a připravoval občerstvení na tiskovou konferenci, kde M.J. působil velice uvolněně a opět až s dětským úsměvem odpovídal na otázky. Po konci tiskovky jsem se naposledy setkal s M.J., který při odchodu znovu všem podal ruku a rozloučil se.
Patřičná otázka zní a proč jsem nazval svůj dnešní blog ,,Setkáním králů"?
Když M.J. odcházel z tiskové konference, tak mezi přihlížejícími byli i pracovníci úklidové firmy, která v hotelu působila, a ta měla ve znaku malou kreslenou postavičku myši vyšitou na pracovních oděvech. M.J. to velice zaujalo a se smíchem ukazoval na obrázek, který měl na svém oděvu zrovna pan Král, který se opravdu tak jmenoval a kterého jsme všichni znali jako tichého a ne moc výřečného. Po chvilce, kdy M.J. ukazoval na obrázek a smál se, najednou pan Král k šokovanému údivu všech pravil: "YOU ARE KING OF POP AND I AM KING OF MOP!" Podle toho, jak se král popu smál, si myslím, že kdyby nic jiného tak tento zážitek z Prahy mu zůstal hodně dlouho zapsaný v paměti, asi tak jako mě zůstane v paměti toto nevšední setkání a na kuchařské čepici podpis Michaela Jacksona.
Zdraví Vás,
Radek Roubíček
Executive Chef
Port62 restaurant & café
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hanylen hanylen | 18. dubna 2012 v 23:13 | Reagovat

Tohle je krásný příběh s tím p. Králem.
Dovedu si představit, jak to Michaela pobavilo!
Mimo jeviště byl Michael opravdu podle svědků obyčejný, milý a plachý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama